Описание
План
Особливості правової охорони земельних ресурсів як просторово-територіального базису.
Правовий режим екологічно уражених земель.
Курсовые, контрольные работы, задачи для студентов любого уровня сложности
План
Особливості правової охорони земельних ресурсів як просторово-територіального базису.
Правовий режим екологічно уражених земель.
З метою будівництва складських приміщень та залучення додаткових коштів фермер Карпенко уклав з місцевим банком договір застави земельної ділянки, наданої йому в постійне користування. За умовами договору фермер зобов’язувався, повернути заставні кошти за рахунок доходів від майбутнього врожаю. Однак у червні поточного року внаслідок прориву дамби відстійників тваринницької ферми врожай, на землях було знищено, землі виведено із сільськогосподарського використання.
У зв’язку з неможливістю виконання зобов’язань за договором банк оголосив публічні торги на продаж заставної-ділянки. Фермер Карпенко звернувся з позовом до суду про визнання торгів недійсними.
Чи підлягає позов задоволенню? Як вирішити справу?
Методичка здесь
метод задачі Земельне право
Приватно-орендне сільськогосподарське підприємство звернулося до сільської ради з клопотанням про повернення і передану у власність 12 га земель, що перебувають у користуванні міжгосподарського лісгоспу. У своїх обґрунтуваннях приватно-орендне сільськогосподарське товариство посилається на такі обставини. До 1977р. ці землі належали колгоспу, на базі якого створено приватно-орендне сільськогосподарське підприємство і належали до колгоспних лісів. У 1977 р. ведення лісового господарства в колгоспних лісах та користування лісом перейшло до створеного міжгосподарського лісництва, яке в кінці 70-х років було реорганізовано міжгалузеве лісогосподарське товариство.
У сучасних умовах приватно-орендне сільськогосподарське підприємство фактично та юридично обмежене у використанні деревини для господарських потреб. До того ж значну частину цієї ділянки, на якій було згарище, передано під авто гаражі. Інша частина використовується для організації кемпінгу, стоянки автомобілів, а це обмежило використання лісу для відпочинку місцевого населення.
Сільська рада відмовила в задоволенні клопотання,посилаючись на те, що чинне законодавство забороняє передавати у власність землі рекреаційного призначення.
Чи є рішення сільської ради законним? Як вирішити справу?
Методичка здесь
метод задачі Земельне право
До міської податкової інспекції надійшли матеріали від акціонерного товариства «Оренда» про обчислення суми земельного податку за надані йому у користування приміські землі. Так, за земельні ділянки, зайняті об’єктами виробничого та адміністративного призначення, нараховано плату за ставками, встановленими законодавством за землі в межах населених пунктів. За земельні ділянки на землях лісового фонду, на яких розміщені очисні споруди та об’єкти комунально-складського призначення, плату визначено за ставками за використання лісових угідь згідно з лісовим законодавством.
Начальник міської податкової інспекції повернув матеріали для обчислення земельного податку акціонерному товариству «Оренда».
Чи правомірно вчинив начальник податкової інспекції? Як вирішити справу?
Підготуйте відповідь консультаційного бюро, куди акціонерне товариство «Оренда» звернулося за роз’ясненням.
Методичка здесь
метод задачі Земельне право
У процесі здійснення земельної реформи на базі радгоспу утворилася акціонерна фірма. Усі належні раніше радгоспу землі були приватизовані працівниками та пенсіонерами з видачею сертифіката на право на земельну частку (пай).
Однак у новому польовому сезоні значна частина пенсіонерів вирішила открити самостійний сільськогосподарський кооператив для заняття садівництвом. Згодом цей кооператив на землях, сформованих на основі часток (паїв), уклав договір на будівництво цеху з виробництва фруктових соків та винних виробів.
Під час приймання в експлуатацію цеху місцевий землевпорядник сільської ради відмовився підписати відповідні документи, вважаючи, що діяльність кооперативу є несумісною із сільськогосподарським виробництвом, і запропонував кооперативу змінити профіль своєї діяльності.
Розкрити особливості правового режиму використання земель кооперативом.
Підготувати відповідь консультаційної фірми.
Методичка здесь
метод задачі Земельне право