Описание
Під час переговорів з укладення колективного договору виборчий орган первинної профспілкової організації та представник роботодавця не досягнули домовленостей з ряду питань.
Одне з них — це встановлення скороченого робочого тижня для сімейних працівників, вихованні у яких є малолітні діти. Виборний орган первинної профспілкової організації наполягав на встановленні цього положення у колективному договорі, оскільки у галузевій угоді така пільга була вже передбачена як гарантія, а порядок її надання повинен визначатися сторонами соціального партнерства на виробничому рівні.
Представник роботодавця категорично відмовлявся від включення цього положення у колективний договір, оскільки згідно з чинним законодавством надання додаткових пільг є правом роботодавця, в не його обов’язком. До того ж. роботодавець вважав, що дія галузевої угоди не поширюється на нього, оскільки він не приймав участі в укладенні та підписанні галузевої угоди і не уповноважував будь-кого іншого представляти його інтереси при укладенні цієї угоди.
Чи правомірна вимога виборного органу первинної профспілкової організації та відмова роботодавця?
Ці відносини врегульовуються Кодексом законів про працю України та Законом України “Про колективні договори і угоди”.
Відповідно до статті 1,2 Закону України “Про колективні договори і угоди”, колективний договір, угода укладаються на основі чинного законодавства, прийнятих сторонами зобов’язань з метою регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин і узгодження інтересів працівників та роботодавців.